Pavouk v domácnosti

Ano síť. Možná nevíte, že této pavoučí síti se tak zpočátku říkalo. To, že se začne roztahovat po celém světě snad nikdo ani netušil. Původně armádní záležitost (Arpanet) se dostala mezi civilisty, roztáhla svou pavučinu nad celým světem a hups, už je všude, dokonce i tam, kde není tohoto pavouka zapotřebí.  

Internet připojen

Ale přiznejme si, jsme rádi že ho máme. Vždyť právě díky němu máme všechno lehčí, rychlejší, a hlavně pohodovější. Není přece nad to, vyřizovat věci doma, bez fronty, bez čekání, nebo po síti nakupovat potřebné, ale i nepotřebné věci.  

Samozřejmě, jsou s tím spojené i starosti. Nemíníme síťové viry, zakázané věci a tak podobně. To je věc přístupu, ne každý je poctivec poctivá. My se zde podíváme spíše přímo na připojení. Jaké starosti s tím mohou být? Přece žádné! 

Ale mohou. Jsou to například časté výpadky a neochota vašeho providera je řešit. Nebo neustále zvedání cen za připojení. To jsou dvě základní věci, které asi v pořádku nejsou, a proto je třeba providera vyměnit. Aha, že nevíte, kdo je provider. Tak to je ta firma, které platíte za připojení. Prostě ten, kdo vám připojení zprostředkovává. Nu a v případě potíží je třeba si najít nového.

 

 Kabel k internetovému připojení

Samozřejmě důvod hledání může být i jiný. Stává se, že v nových bytech ještě není připojení, nebo také v kancelářích a tu je třeba jeho služeb.  

Kde jej sehnat? Kdekoli. Musíte si jen sednout tam, kde, již internet je a hledat. Vlastně ne, hledat nemusíte, protože si kliknete zde na firmu internet Praha Pranet a máte vystaráno. Zdlouhavé hledání a porovnávání odpadává a stačí je kontaktovat s udáním adresy, kam bude připojení provedeno. Většinou do druhého dne je firma na místě, tedy, ne celá, jen asi dva jejich zaměstnanci, a vy můžete začít pavouka používat. Pokud budete chtít i wi-fi, není problém, vše firma zařídí. Pak už si jen vyberete z cenové nabídky a hurá na surfování po síti.