Živá historie

Vždycky jsem byla taková, že mám ráda historii anebo moc ráda něco zkoumám. A byla jsem vždycky moc ráda, když mi maminka k narozeninám anebo na Vánoce dala nějaký dárek, který se týká historie anebo zkamenělin. A už ve školce nás učili, že je velmi zábavné něco hledat. Nikdy nezapomenu třeba na ty Velikonoce, kdy jsme hledali ve školce vajíčka. A opravdu hodně mě to bavilo. Asi tohle byl začátek, kdy jsem se začala zajímat o to, co je v zemi. Taky jsem jednu dobu sbírala brouky a motýli. Jenomže později mi jich začalo být líto, takže už jsem později vůbec tyto živé tvory nesbírala.

fosilie deska

A moje sestra mi řekla, že její kamarád se zabývá o to, že chodí na různé lomy anebo pole či lesy, kde s partou lidí hledají fosilie, respektive zkameněliny. A musím přiznat, že jsem toto slovo slyšela tehdy poprvé. To mi bylo asi třináct anebo patnáct let. Samozřejmě, že nějaké základy jsem měla, ale neznala jsem slovo fosilie, tedy zkameněliny. A tak jsem sestru poprosila, jestli bych taky nemohla s tou partou jet někdy na nějaký výlet, kde bychom hledali různé zkameněliny. A prý vůbec není žádný problém. A byla jsem opravdu nadšená! Musím vám říct, že tohle jsme chtěla slyšet, byl to jako skoro můj splněný sen.

fosilie

Konečně jsem mohla dělat něco, co mě opravdu moc baví. Dokonce i moje maminka byla za mě ráda, protože moje máma stále nevěděla, co mě by mohlo v životě nejvíce bavit. A jak to, tak dopadlo, opravdu mě fosilie, zkameněliny tak moc baví, že jsem se rozhodla, že po maturitě půjdu studovat nějakou školu, která se věnuje tomuto oboru. A třeba nějakou historickou anebo archeologickou. Že bych mohla být archeolog? Klidně, to by mě bavilo. Proto jsem ráda, že i v naší zemi jsou různé takové spolky, ve kterých se lze zajímat o zkameněliny. A vás by to taky bavilo nebo se už o to více zajímáte?