Voda je živel

Není pochyb o tom, že voda je ohromným živlem. Dokáže ničit a dokáže i milovat. Naše tělo vodu miluje, o tom není pochyb, vždyť více jak z poloviny jsme tvořeni právě vodou. I naše tělo vodu miluje, obzvláště když si můžeme jít zaplavat nebo něco lepšího, když se můžeme nechat hýčkat tryskami nebo bublinkami ve vířivce. Jak báječné pocity a také mnoho blahodárných účinků na naše zdraví nám dopřeje tento luxus, který však v dnešní době můžete mít běžně i doma v domácích podmínkách.

prázdný bazén

1) Nesmíme však zapomínat na to, že každé radovánky skončí, z vody vyjdeme a musíme ji udržovat v optimálních podmínkách. Zejména kvůli tomu, že by se v ní mohly, stejně tak jako v bazénu, tvořit nežádoucí projevy, množit bakterie, viry, mikroby a spousta dalších nepříjemných řas a sinic, takže je zapotřebí udržovat i zde vodu v optimálních podmínkách.

2) K tomu poslouží speciální čisticí prostředky. Rozhodně není dobré používat stejné prostředky, jako dáváte do bazénu. Ty jsou stavěné většinou na bázi chloru a ten v teplejší vodě nemusí být stabilní, takže by zkrátka a dobře patřičně nefungoval.

Chemie do vířivky https://www.nejlevnejsisport.cz/bazeny-nafukovaci-virivky-c-5_429.html https://eshop.techneco.eu/Chemie-do-virivky musí být vždy specifická. Není možné použít například stejné označení, jako je chemie do bazénů, také do vířivky.
modrá vodní hladina, rozčeřená trochu

Míň vody znamená víc udržování

Dává to smysl? Když si vezmete vodu v bazénu, tak obecně řečeno, pro představu, je jí opravdu hodně. Jenomže whirlpool je většinou o dost menší, což znamená míň vody a pro vodu větší zatížení, protože nečistoty se tolik nerozptýlí jako ve větším množství vody, proto je jejich koncentrace právě mezi bublinkami daleko vyšší a z toho důvodu musíme vodu opravdu udržovat v čistotě a v optimálních podmínkách, protože je daleko více zatěžována nečistotami a různými nežádoucími jevy, proto by její údržba měla být poctivá a včasná a měla by se stát naprosto běžnou součástí každodenní rutiny majitelů těchto báječných a relaxačních zón.