Visačky na oblečení prozradí vše

Každý kousek oblečení má své označení nejen velikosti, ale přesné informace, z jakého je vlastně materiálu a také jak se o něj správně starat. Což znamená dodržovat pokyny pro praní a žehlení, aby nám co nejdéle oblečení sloužilo a pokud možno v nezměněné formě. Pokud se budeme doporučení držet, poté budeme nadmíru spokojeni jak s materiálem, tak se střihem. Ačkoliv i tak každý upřednostní jinou tkaninu. Ovšem nejlepší a nejvíc přijatelná je stejně přírodní verze, která si s naší pokožkou bude nejvíce rozumět.

trička

Bavlna je nejoblíbenější

Vlákna bavlny se získávají z keře bavlníku, tudíž se skutečně jedná o ryze přírodní tkaninu. Díky tomu si tento materiál zachovává stále významné postavení v textilním průmyslu. Bavlna je totiž nejen příjemná na dotek, ale má svoji pevnost a také savost. Ideální její použití je na trička, spodní prádlo, košile nebo polokošile, ale také na ložní prádlo. Přirozeně bavlněné oblečení má spoustu dalších výhod, díky kterým se skutečně velmi pohodlně nosí. Ovšem velkou nevýhodou bavlny je velká mačkavost a tak je nutné počítat po vyprání se žehličkou. Na druhou stranu jí nevadí ani vysoké teploty při praní. Rozhodně se ještě rozděluje její kvalita dle vlákna a to podle toho, jak je dlouhé. Obecně platí, že čím bude delší, tím bude jemnější a kvalitnější.

tkanina

Existují ale i další tkaniny

Příroda nám nedala k dispozici jen bavlnu, ale existují další přírodní tkaniny https://promotextile.cz/cs/blog/novinky/prirodni-tkaniny, které jsou pro nás velmi přínosné. Řadí se sem hedvábí, které se oproti bavlně nemačká, navíc v létě příjemně chladí a v zimě zahřeje. Další možností je len, který je pevnější, než samotná bavlna, ale zase na omak působí chladněji. Nicméně tyto dvě tkaniny se velmi často kombinují. Existují i další druhy materiálů, které jsou zpracovávány nejmodernější technikou, a jejich využití je pro nás velmi přínosné.