Ušetřete více peněz!

Jestliže i vy jste zatíženi nemalou finanční půjčkou, jistě šetříte každou korunu a neustále přemýšlíte, jak a kde si něco málo přivydělat. Nicméně i přes všechnu vaši snahu, vám peníze neustále mizí mezi prsty? Přinášíme vám pár tipů, jak ušetřit ještě více!
pokladnička prasátka
·         Nenoste peníze
Pravděpodobně to zní divně, ale jestliže u sebe nebudete nosit peněženku, nic neutratíte. Pokud například jdete na procházku s pejskem, nebo se jen projít, zajisté ji sebou nepotřebujete. Plusovým bodem pro vás bude to, že vás nebude lákat koupit si nějakou zmrzlinu nebo jít na pivo. Zkrátka je to nejbezpečnější varianta.
·         Nenoste mnoho peněz
Jestliže první varianta nepomáhá, peněženku sice noste, ale dejte si do ní jen omezený počet financí (kartu od bankovního účtu nechte doma určitě, nebude vás to lákat, vybírat si další finanční prostředky). Budete-li mít v peněžence jen 100 Korun a půjdete na pivo, budete zkrátka po pár kouscích muset jít domů, neboť více peněz mít nebudete. Je to skvělý způsob, jak ohlídat sám sebe.
·         Najděte si brigádu
Máte-li malý stálý plat a dluhy příliš vysoké, pravděpodobně vás jen šetření nezachrání a budete i tak nuceni, najít si nějaký přivýdělek. Pokud máte strach, že byste to nestíhali, nebo na to neměli fyzicky, nepropadejte panice. V současnosti existuje již mnoho prací, které se dají dělat z pohodlí domova před internet. Budete-li trochu šikovní, přispějete si do měsíčního rozpočtu nemalou částkou.
peníze v hrsti
·         Vyhněte se eshopům
Patříte-li mezi shopaholiky, jsou internetové obchody vaší noční můrou. Jedná se o zaručený způsob, jak utratit nemalou finanční hotovost za věci, které vlastně ani nepotřebujete. Musíte-li si opravdu něco koupit, raději si zajděte do obchodu kamenného. Budete mít lepší přehled o tom, za co své peníze utrácíte a nenakoupíte žádné zbytečné věci. Ideálně plaťte hotovostí a nikoliv kartou.