U dětské postýlky nehraje důležitou roli pouze rozměr, ale také materiál a bezpečnostní prvky

Pořízení dětské postýlky je před narozením dítěte pro drtivou většinu rodičů naprostou samozřejmostí. Právě zde totiž miminko stráví několik prvních týdnů svého života. Z tohoto důvodu je potřeba dávat při výběru dětské postýlky opravdu pozor, výběr neuspěchat ani nepodcenit a snažit se pro své dítě vybrat skutečně jen to nejlepší.

keraben-cr-cz-img2

Důležitý je rozměr, ale také materiál

Rozměr postýlky je sice důležitý, nicméně nutno dodat, že příliš možností na výběr stejně nemáte – dětské postýlky se totiž vyrábí standardně ve dvou velikostech a to 120×60 cm a 140×70 cm. Častější variantou je první zmíněný rozměr, který může dítěti vydržet až do dvou let.
Možná o něco důležitější je materiál, ze kterého byla postýlka vyrobena. Pro každého rodiče by mělo být samozřejmostí, pořídit svému dítěti jen takovou postýlku, pro jejíž výrobu byl použit zdravotně nezávadný materiál. Pro výrobu dětských postýlek se nejčastěji používá smrkové, břízové, borovicové nebo bukové dřevo – všechny zmíněné možnosti jsou v pořádku, jedná se o kvalitní přírodní materiály, které nejsou pro zdraví dítěte nikterak škodlivé.
DOPORUČUJEME: Levné dětské postýlky se slevami až 40% a dopravou zdarma naleznete na vyhledávači slev Slewik.

Všímejte si nastavitelnosti roštů a vzdálenosti příček u postýlky

Při výběru dětské postýlky věnujte pozornost také roštu, který by měl být v ideálním případě nastavitelný. Kvalitní postýlky disponují nastavitelným roštem, který vám umožňuje přizpůsobit výšku věku dítěte a jeho potřebám.
Za zmínku rozhodně stojí i příčky u dětské postýlky, které by od sebe neměly být vzdálené více nežli 6-8 cm. Toto je optimální rozměr, který předchází tomu, že si dítě mezi jednotlivými příčkami zasekne ručičku nebo nožičku. Pakliže pořídíte postýlku, u které budou příčky od sebe vzdálené více, nežli již zmíněných 6-8 cm, pak neváhejte a do postýlky určitě pořiďte bezpečnostní mantinel, který bývá příjemně měkoučký a zabrání dítěti, aby mezi šprušle strčilo končetinu.

keraben-cr-cz-img1

Všechno navíc je jen příjemná třešnička na dortu

Mnoho rodičů si chce starost o miminko co nejvíce usnadnit, proto vybírá takové postýlky, které nabízí i něco navíc. Výrobci se z tohoto důvodu předhání, který z nich dokáže rodičům nabídnout to nejlepší. Proto můžete na trhu narazit i na postýlky, které nabízí praktický úložný prostor, poličky nebo šuplíky, disponují nejrůznějšími nástavci a zkrátka se snaží, aby pro vás byla starost o dítě co možná nejpohodlnější. Tyto vymoženosti berte jako třešničku na dortu, nejdůležitější je, aby byla postýlka bezpečná a pohodlná pro vaše dítě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup