Typičtí Češi

Mnoho zemí má problémy s naší plachostí. Od mala se učíme angličtinu, němčinu a ruštinu. Ale pokud přijde na praxi, málo z vás neradi mluví s rodilým mluvčím. Jaké další perličky děláme?

Smažený sýr

Lahůdka Čechů! I já jsem milovníkem této nezdravé pochoutky a mnoho z vás se ke mně přidá. Přestože knedlo, vepřo, zelo nebo svíčková jsou chutná jídla, hodně z vás si místo toho objedná porci hranolek, tatarku a smažák.
omáčky k jídlům

Ponožky a sandále

Móda v České republice je jiná než na světovém trhu. Ale zahraniční obyvatelé musí pochopit, že na žabky nejsme zvyklý a bolí nás z nich nohy. I do nich si někteří Češi berou ponožky. Proto jsou pro nás sandále nejlepší variantou. Občas jsou to kamínky, občas chladno, ale ponožky jsou v nich prostě pohodlné. I přesto, jak to vypadá.
houba mezi žaludy

Houby

Češi ví, že pokud zaprší, je sezóna hub! Pamatujete, jak jste jako malý chodili do lesa s babičkou a hledali hříbky? Přes několika lety jich ještě bylo hodně a rodiče se poté nemohli dočkat, až z nich bude polívka nebo jakékoliv jiné pokrmy.

V poslední době se upozorňuje, že se v houbách na Příbramsku může objevit olovo. Proto by je radši houbaři měli nechat na místě pro lesní zvěř.

Kečup

Není tajemstvím, že Česká republika používá kečup jako dochucování mnoha jídel. Kečup přidává na špagety, zeleninové saláty, k řízkům a ostatním masům nebo jen na chleba s párkem u táboráku. Přesto kečup není nejzdravější „omáčkou“ pro jídla.

Krteček

Krteček od Zdeňka Milera patří mezi nejoblíbenější večerníčky dětí. Lidé narozeni v roce 2000 na těchto animovaných filmech vyrůstali. Český krteček se dokonce dostal do vesmíru, což z něj dělá naší raritu.

Náhražka Coca Coly a Googlu

Česko mělo nealkoholický nápoj tak rádo, že si vytvořilo náhražku s jménem Kofola. Dokonce ji i dávají příchutě jako třešně. Stejně jako Google, existuje český Seznam. Ale email, který je zde poskytován, je frekvenčně používán a pokud se zeptáte Čecha na email, je velká pravděpodobnost, že doména bude končit seznam.cz.

Nakonec je nejlepší se všem našem zlozvykům zasmát, ale hlavně je přestat dělat.