Střecha nad vaše auto

Ochránit svůj vůz během parkování moc nejde, pokud tedy neparkujete na svém pozemku. Tam už ale můžete ledacos vymyslet, třeba vhodné zastřešení.

Střecha nad vaše auto

Parkovat jen tak na zahradě se zdá jako poměrně bezpečná záležitost, ale nemusí tomu tak být vždy. Nikdy nevíte, kdy se spustí prudký kyselý liják, který pro vašeho motorového mazlíka nikdy nebude tím pravým ořechovým. Kyselé deště jsou sice nepříjemné, ale ne devastující. Takové ledové kroupy, to už je jiný. Ty dokáží narušit plechy i toho nejodolnějšího vozu a většinou silné krupobití znamená pro dobře neschované vozidlo učiněnou katastrofu. Také jsou ale i jiné nepříjemnosti, které se mohou stát. třeba velká spadlá větev nebo negativní dlouhodobý vliv slunečního záření.

Auto pod střechou

Abyste těmto katastrofám předešli, je více než vhodné pořídit nad auto alespoň nějaký druh zastřešení. Ideální je vybudovat vlastní garáž, ale ne každý má na to finance, čas či nervy. Existují ale další možnost, která je více než efektivní, a sice garážové stání.

Samozřejmě, že klasickou garáž nikdy taková konstrukce nemůže nahradit, ale to neznamená, že by se měl jednat pouze o další dekorativní prvek vaší zahrady. I relativně prosté zastřešení má mnoho výhod, které byste měli vzít v potaz. Jednou z nich je samozřejmě cena, tak ovšem nemusí být vždy rozhodující. Velkou přidanou hodnotou, zvláště pak v zimních měsících, je přírodní profukování vašeho vozidla. Stání totiž nemá žádné stěny, a tudíž chrání pouze ze shora. Zboku je ale vůz přístupný. To může vypadat jako negativum, ale díky tomu, že se k autu snadno dostane vítr, je to i velice pozitivní. Auto tak snadněji vyschne a díky tomu se výrazně sníží možnost koroze.

Zastřešte svůj vůz

Co se týče matriálu konstrukce, můžete si zvolit buďto kov, nejčastěji pak moderní hliník, nebo klasické dřevo. Obě suroviny mají něco do sebe. Zatímco kov vydrží opravdu dlouho a není potřeba se o něj v průběhu let vůbec starat, dřevo na druhou stranu vypadá daleko lépe. Pokud máte zahradu vyvedenou v rustikálním stylu nebo máte rádi přírodní materiály, dřevo je pro vás ideální volbou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup