Scrapbooking


A co že to přesně je? Scrapbooking je jistý způsob, kdy zpracováváte foto alba, různé deníky nebo přání. Slovo scrapbooking pochází ze dvou složenin, a to z scrap a book. Do překladu znamenají ústřižek a kniha. Zle je tedy překládat velice volně, klidně jako kniha z ústřižků, těch možností je ale několik.
Původ této aktivity sahá již do 15. století do Anglie. Metod na jeho tvorbu je několik a vybere si opravdu každý. Je možné tvořit z jakéhokoliv materiálu, základem je ovšem papír. Je možné zdobit různými obrázky, vystřihovánky, kytičkami, kovovými předměty, písmenky, hvězdičkami, třpytkami, prostě vším, co vás napadne … je toho opravdu mnoho, čím alba zdobit. Existují i různé kreativní techniky jako například embosování či razítkování. K tvorbě se využívají i různé nástroje a stroje. Velice oblíbené jsou třeba děrovací kleště, raznice různých kovů, vyřezávací a embosovací strojky nebo vyřezávací plottery.

Scrapbooking

Nemusíte dělat vše jen ručně, v dnešní době je samozřejmě možné scarpbboking dělat i digitálně, například na svém počítači. Základem pro tvorbu jsou fotografie v elektronické podobě, které jsou dále zpracovávány do různých koláží, které jsou doplňovány dalšími prvky. Je možné využít různé rámečky nebo pozadí. Výhodou této metody je menší finanční náročnost, protože k tomu potřebujete minimum komponentů.

Různé nápisy

Nepotřebujete ani dostatek místa na skladování různého příslušenství, protože vše provádíte online a fyzicky kromě počítače vlastně nic dalšího nepotřebujete. Výsledek pak lze jednoduše uchovávat právě v počítači.
Pokud nevíte, co věnovat své nejlepší kamarádce nebo třeba mamince, tak věřte, že toto je ideální dárek, který dojme každého. Je to krásná vzpomínka a v průběhu tvorby tam zanecháte i něco ze sebe, osobního. A to každý ocení. Je to trochu pracnější, ale o to víc z toho má obdarovaný radost.

4/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup