Scrapbooking

A co že to přesně je? Scrapbooking je jistý způsob, kdy zpracováváte foto alba, různé deníky nebo přání. Slovo scrapbooking pochází ze dvou složenin, a to z scrap a book. Do překladu znamenají ústřižek a kniha. Zle je tedy překládat velice volně, klidně jako kniha z ústřižků, těch možností je ale několik.
Původ této aktivity sahá již do 15. století do Anglie. Metod na jeho tvorbu je několik a vybere si opravdu každý. Je možné tvořit z jakéhokoliv materiálu, základem je ovšem papír. Je možné zdobit různými obrázky, vystřihovánky, kytičkami, kovovými předměty, písmenky, hvězdičkami, třpytkami, prostě vším, co vás napadne… je toho opravdu mnoho, čím alba zdobit. Existují i různé kreativní techniky jako například embosování či razítkování. K tvorbě se využívají i různé nástroje a stroje. Velice oblíbené jsou třeba děrovací kleště, raznice různých kovů, vyřezávací a embosovací strojky nebo vyřezávací plottery.

Scrapbooking

Nemusíte dělat vše jen ručně, v dnešní době je samozřejmě možné scarpbboking dělat i digitálně, například na svém počítači. Základem pro tvorbu jsou fotografie v elektronické podobě, které jsou dále zpracovávány do různých koláží, které jsou doplňovány dalšími prvky. Je možné využít různé rámečky nebo pozadí. Výhodou této metody je menší finanční náročnost, protože k tomu potřebujete minimum komponentů.

Různé nápisy

Nepotřebujete ani dostatek místa na skladování různého příslušenství, protože vše provádíte online a fyzicky kromě počítače vlastně nic dalšího nepotřebujete. Výsledek pak lze jednoduše uchovávat právě v počítači.
Pokud nevíte, co věnovat své nejlepší kamarádce nebo třeba mamince, tak věřte, že toto je ideální dárek, který dojme každého. Je to krásná vzpomínka a v průběhu tvorby tam zanecháte i něco ze sebe, osobního. A to každý ocení. Je to trochu pracnější, ale o to víc z toho má obdarovaný radost.