Potřebujete doma pomocnici na úklid?

Někdy se dostanete do situace, díky které se nestíháte řádně postarat o domácnost. Ať jste žena nebo muž, na tom se nic nemění. Kariéra nebo děti jsou přednější než třeba mytí parapetů, žehlení hory prádla, mytí oken nebo cídění příborů. Někdy nestíháte i běžné praní, na žehlení si už díky nedostatku času ani nevzpomenete a snažíte se přijít na kouzlo originálnímu krčenému stylu oblečení. Přes okna už skoro ani nevidíte a prachovka se schovává někde pod nánosem všudypřítomného prachu.
Máte možnost zkusit úklidovou firmu, nebo paní na úklid. Existují firmy nabízející úklidové služby, kdy Vám pošlou svou pracovnici nebo si můžete sami najít zkušenou paní na úklid skrze inzerát.
mytí oken
Většinou Vám bude nabídnut kompletní úklid bytu nebo domu jedenkrát týdně. Paní na úklid Vám uklidí vše, od koupelny, kuchyně, obýváku, ložnice a dětských pokojů po WC a předsíň nebo chodbu a umývání oken. Praní, žehlení a převlékání povlečení není vždy samozřejmostí, je třeba se domluvit.
Platba za uvedené práceprobíhá buď hodinově nebo celkově, za odvedenou práci, vše záleží na dohodě. Hodně lidí se domlouvá na úhradě až za vykonanou práci, protože mohou mít pocit, že paní na úklid bude hodinově placenou práci záměrně prodlužovat z důvodu získání vyšší mzdy. Ve většině případů si paní na úklid účtují od 100,- Kč až 120,- Kč na hodinu. Za úklid třeba třípokojového bytu v rozmezí 3 až 4 hodin práce si většinou účtují do 500,- Kč. Vždy ovšem závisí na rozsahu a požadavcích ze strany klienta a samozřejmě frekvenci úklidu a jiných domácích pracích.
Pokud si ale domluvíte paní, se kterou už má někdo ve Vašem okolí nebo z okruhu známých pozitivní zkušenosti a důvěřují jí, nemusíte se bát, domluvíte se na konkrétním termínu a rozsahu činností. Vy budete mít hotovou práci, kterou nestíháte, nebo jen nechcete dělat, a získáte kontakt na spolehlivou osobu, která Váš byt nebo dům bude mít na starost. Kdykoliv se objeví třeba nečekaná návštěva, budete mít uklizený, provoněný a hezký domov. Nehledě na větší úklid na Vánoce, Velikonoce, případně na jiné slavnostní příležitosti.  
nezbytnosti k uklízení
Někdy se můžete setkat i s paní na úklid, kterou posílá agentura, takovou, která má absolvovaný kurz hospodyně. Tady máte větší jistotu kvalitně a precizně odvedené práce. Ale i velmi šikovná a pracovitá paní bez absolvování kurzu Vás nemusí zklamat, takže nemějte na začátku nepřiměřené nároky. Chce to skočit do toho po hlavě a paní na úklid jednou, dvakrát zavolat, zjistíte a uvidíte sami co umí a jak pracuje. Zkušenost napoví nejvíc.  
Jen se dopředu zkuste oprostit od nepříjemného pocitu týkajícího se pobytu cizí osoby ve Vašem domově, zásahu do Vašeho soukromí a obav z tzv. šmejdění. Můžete se domluvit i na práci v době, kdy bude někdo z Vás doma. Pokud Vám to takto bude vyhovovat, není v tom problém. Po čase si vše můžete upravit a pak s důvěrou předáte paní na úklid klíče od bytu, bez obav půjdete do práce a budete se těšit na uklizený domov.