Populární strom


Pokud bychom se na chvíli zastavili u skutečně populárních přírodních produktů, tak musíme do nich zahrnout i strom kratom. Zatímco v Evropě po něm šílí a vzrůstá na seznamu žádaných produktů, tak v některých zemích dostal červenou stopku a je zcela nelegální. Příčinou jsou samozřejmě účinky kratomu a ty jsou ovlivněny zvolenou odrůdou. Přirozeně ještě konzumací, zvláště když se nedodrží doporučená denní dávka. Již malé dávky kratomu mají totiž silný stimulační efekt. Kdo poté dávkování poruší, tak následkem může být nevolnost, zvracení, porucha nálad a mnohé další. Je ale skutečně pravdou, že je různý kratom a účinky odlišný podle složení alkaloidů. Nejdůležitější z nich je Mitragynin, který tvoří až 66 % všech alkaloidů. Jinak jich je v kratomu více než 20, což rozhodně není málo.

greenherbs

Přírodní produkt z jihovýchodní Asie

Kratom neboli odborně Mitragyna speciosa je rostlina, která je dlouhodobě využívána pro své stimulační a povzbuzující účinky. Poslední dobou je ovšem předmětem velkých diskuzí a to i mezi vládními činiteli, samozřejmě prioritně kvůli jeho účinku na lidský organismus. Alkaloidy interagují s opioidními receptory v mozku. Díky tomu skvěle reaguje kratom proti bolestem, nicméně má další účinky. Zvýšená energie, stimulace, také jsou znatelné projevy na náladě a bezpochyby jedinec zvládá stres, což mimochodem v současné době je celkem pozitivní.

kratom prášek

Domorodci s jeho užíváním nemají problém, avšak v našich končinách se jedná o produkt, který ještě není dostatečně prozkoumán, tudíž není schváleným přírodním doplňkem. Není problém si ho zakoupit a v různých variantách a barvách, kdy každá bude samozřejmě mít jiný účinek, ale jeho dlouhodobé účinky z odborného hlediska nejsou doloženy. Díky tomu si jej můžete zakoupit jako sběratelský předmět a musí vám být více jak 18 let. Jen proto, že se u někoho objevily nežádoucí účinky, by bylo škoda zatratit kratom.