Péče o bazénovou vodu může být snadná

Jelikož se díky globálnímu oteplování mění v létě naše mírné podnebí spíše na tropické, není divu, že dnes téměř na každé zahradě rodinného domu vidíte nějaký ten bazén. Ať už jen nějaký menší nafukovací nebo větší plechový, ať už nadzemní či zapuštěný, všechno jsou to koupací zařízení, která vyžadují péči po celé koupací období. Pokud i Vy přemýšlíte nad pořízením bazénu na zahradu a bojíte se, že Vám jen přibydou starosti, tak už se nemusíte bát. Pokud k péči o bazén a vodu v něm obsaženou používáte opravdu kvalitní přípravky a spolehlivé příslušenství, je péče o celé koupací zařízení snadná a rychlá. Dosáhnout čisté průzračné vody tak není pro oblém.

čistá voda

Základem vybavení každého bazénu je vždy bazénová filtrace s odpovídajícím výkonem a součástí každého takového zařízení je samozřejmě kvalitní a spolehlivý sorpční materiál. U nás najdete opravdu prvotřídní písek do filtrace ze spolehlivých českých pískoven, který Vám pomůže zajistit dokonalou čistotu bazénové vody ve Vašem koupacím zařízení. Samozřejmě, že nesmíte zapomínat na doporučení výrobce a vybrat správnou zrnitost, tedy velikost zrn tohoto sorpčního materiálu tak, aby byl vhodný do Vašeho zařízení.

koupání v bazénu

Filtrace není určena pouze pro pročištění obsahu bazénu od nečistot, které se do něj dostanou v průběhu jeho používání, ale také je využívána pro dokonalé rozptýlení přípravků, které do bazénu dodáváte. Základem čisté vody bez bakterií je samozřejmě chlor, který můžete do bazénu dodávat ve formě tablet, v kapalném stavu či jako granulát. Dále je dobré používat jako prevenci algicid proti řasám, neustále sledovat hodnoty PH a dodávat přípravky pro jejich srovnání a pokud máte tvrdou vodu, jistě oceníte tak zvaný změkčovač. A po přidání každého z těchto přípravků do bazénové vody je dobré vždy zapnout filtraci, která pomůže rozptýlení účinných látek do celého obsahu.