Nemám kde zaparkovat!

Znáte to, přijedete večer unavení z práce, a ještě dalších pět minut kroužíte kolem domu a snažíte se najít nějaké místečko na parkovišti. Závidíte sousedům, kteří si pohodlně najedou až do garáže a nadáváte, že ve vedlejším vchodě mají zase oslavu s kamarády ze sousedního města. Taková auta odjedou nejdříve další den ráno. S povzdechem přistavíte u kraje cesty, dveře si skoro odřete o obrubník a slíbíte, že to půjdete ráno přeparkovat.Plné parkoviště.jpg
Nehoršísituace nastává v centru města anebo na sídlišti. V centru jsou malé uličky, kde horkotěžko projedou dvě auta proti sobě, a tady by někdo chtěl parkovat? Osmipatrové hokejce paneláků náleží jedno malé parkoviště. Skoro každý byt vydá za minimálně jedno auto. Jsou rodiny, které mají dvě, nebo i tři. Garáží je málo, u každého vchodu dvě a méně. A kdo bude jezdit parkovat auto do garáží na opačné straně města? Spousta parkovišť kolem sídlišť je plná vraků aut, byla na nich výzva k odtažení, ale dlouho přilepená nevydržela.
A co obchodní centra? Parkujete v patrových podzemních garážích, jezdíte dokola a hledáte volné místo, konečně ho ulovíte a na cestě zpátky pak s plnými taškami zjistíte, že jste zapomněli, kde to auto stojí? Dokonce i vyjet z takových garáží je problém.Parkuje se i podél cesty.jpg
Jak to vyřešit? Přidělit ke každému bytu parkovací místo? Omezit počet aut? Donutit fanoušky hokeje, aby parkovali u sportovní haly, a ne na sídlišti kolem? Nebo zaparkovat dvě auta na sebe? Můžeme jen hádat. Nejlepší je asi jezdit MHD. Bohužel, všude jsou výluky. Těším se až vynaleznou vznášedla, jak budeme teprve potom parkovat? Nejlépe vyjde, když ke každému vznášedlu dostaneme špagát zdarma a přivážeme si ho třeba na balkón.
Ale v současnosti musím všem doporučit: jezděte na kole, dokud nemrzne, pak vytáhněte sáňky nebo psí spřežení a možná se vyhnete i dopravním zácpám.