Největší výhody LED žárovek

Buď je milujete, nebo nenávidíte. I tak by se dal popsat postoj lidí k LED žárovkám. Odpůrcům většinou vadí hlavně jejich vyšší cena. Pravdou ale zůstává, ale přináší mnoho pozitiv. Proto se podíváme na hlavní důvody toho, proč bychom se neměli bát do nich investovat a proč bychom za ně měli být skutečně rádi. Kvalitně svítit přece jen chceme všichni, ne?svítící LED <a href=žárovky “ src=“https://keraben-cr.cz/wp-content/uploads/img_a379248_w3378_t1590657011.jpg“ style=“max-width: 51%; max-height: 51%;“>

Začněme s financemi

To první, co lidé vidí, je jejich vyšší cena. V dlouhodobém horizontu se ovšem vyplatí. LED žárovky totiž spotřebují mnohonásobně méně energie nebo klasické, ale i úsporné zářivky. Podle výrobců s nimi zvládnete ušetřit až 80 procent energie. To znamená, že vás možná poprvé výpis od energetické společnosti potěší a budou vám vracet peníze.

Dlouhá životnost

Podívejme se na fakta. Klasická halogenová žárovka má životnost zhruba 2 000 hodin v provozu. Oproti tomu LEDky budete měnit až po neuvěřitelných 30 000 až 80 000 hodinách svícení. To je obrovský rozdíl a jeden z hlavních důvodů, proč se vyplatí je koupit i přes vyšší pořizovací cenu.

Dětské hrátky a okamžitý výkon

Jistě to znáte. Jakmile si děti začnou hrát s vypínačem, máte okamžitě strach, že skončíte ve tmě. Když budete často vypínat a zapínat klasiku, jednoduše shoří. V případě LED žárovek se nic takového nestane a budete si moci v klidu číst knihu dál a přitom nechat děti, aby si hrály.

Tradiční zářivky mají vlákna. Aby začaly svítit naplno, musí se zahřát a to chvilku trvá. Zde se toho vůbec nemusíte obávat. Žádná vlákna neobsahují, a proto na nic nečekáte. Zapnete je a ve vteřině si můžete užít plného světla.
žárovka v kovovém lustru

Další obrovské výhody

Výše zmíněná pozitiva samozřejmě nejsou všechna. U tohoto produktu snad nenajdete jedinou nevýhodu, tak se podívejme ještě na pár výhod:

  • jsou šetřené k životnímu prostředí (neobsahují olovo, ani rtuť),
  • nevydávají do okolí příliš tepla,
  • mají lepší svítivost (10x vyšší než klasika, 2x vyšší než moderní zářivky),
  • hodí se do domu, bytu i komerčních prostor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup