Měli jste ozdobený mobil?

Móda se značně dotýkala a dotýká i telefonů. Určitě si pamatujete na to, jak jsme se před lety předháněli, kdo bude mít stylovější doplněk k mobilu. Je nutno říct, že tehdejší konstrukce mobilů dovolovala víc se odvázat, než současné mobily. Starším kouskům šel bez problému sundat zadní kryt, a tak jsme si do nich mohli přidávat různé klíčenky. Byly k dostání v nepřeberném množství provedení – barevné, jednobarevné, s reflexními prvky, zkrátka na výběr toho bylo víc než dost. Tehdejší puberťáci mezi sebou soutěžili, kdo bude mít víc klíčenek, a kdo ji bude nosit stylověji. Tenkrát se nosily snad o tři čísla větší kalhoty pěkně u kolen, a mobil se dával do kapsy tak, aby klíčenka trčela ven. To byla ta pravá frajeřina.

kryty na mobil

Samostatnou kapitolou jsou kryty a obaly
Kryty a obaly mají několik funkcí, a tou hlavní je ochrana telefonu před poškozením. U většiny mobilů jste si mohli na přelomu tisíciletí a v pozdějších letech vyměnit kompletní kryt. Na trhu jste našli doslova všechny možné designy. Kryty tedy plnily spíše okrasnou funkci, a i tady platilo – čím víc krytů, tím větší frajer.
Obaly se prodávaly otevírací i vsouvací. Buď jste mohli mobil otevírat jako knížku a nebo šlo o kapsu, kam se mobil zasunul. Oba typy obalů jsou k dostání dodnes.

kapsa na mobil

Uhodnete, co byla největší stylovka?
Pamatujete všechny ty blbosti, které jste na mobilu měli? Jedním takovým doplňkem byly přívěsky na mobil, který se připínal nad displej a plandal do prostoru. Hodně frčely mezi holkami například peříčka, ale našli jste hodně možností, jak přívěskem svůj mobil ozdobit. A tím hlavním frajerským kouskem byly blikající nálepky. Kdo ji na mobilu neměl, ten byl těžce aut. Dávaly se na zadní stranu k anténě, a při hovoru blikaly. Byly doslova na každém kroku – prodávaly se v trafikách, u pokladen v obchodech, a občas jste je našli i jako přílohu v časopisech.

Čím jste měli mobil ozdobený vy?