Likvidujeme alergeny!

V našich domovech na nás číhá stále víc a víc původců alergií. Dnešní moderní doba ale umožňuje s alergeny bojovat s pomocí účinných moderních pomocníků! Úklid je s nimi snadný. Likvidují rychle a bez chemie mastnotu, prach, roztoče, bakterie, plísně, a také chlupy našich domácích mazlíčků. Přinášíme pár tipů, které z nich si pořídit.

koberce pod postelí

Parní přístroje

parní čistič

S účinností (skoro sto procentní) ničí horkou párou špínu a mikroorganismy i z těžko dostupných míst našich bytů. Mají multifunkční použití. Zajišťují ho nástavce, se kterými vyčistíme nejen plochy i rohy v koupelně a kuchyni, ale také lednici, okenní rámy nebo koberce a čalounění nábytku v obývacím pokoji. Nejúčinnější jsou takové, jejichž tryska se dostane co nejblíže povrchu, který čistíme. Pára je pak více horká.

čištění v rukavici

parní mop

Při vytírání podlah klasickým mopem je potřeba použít také nějaký chemický přípravek. To u mopu parního odpadá. Stačí mu jen pára, což uleví hlavně alergikům. Vhodný je hlavně na tvrdé povrchy, ale některé modely čistí i koberce. Když ho vybíráme, zaměříme pozornost na to, jak velkou má nádržku na vodu. A jak dlouhou dobu mu zabere výroba páry. Na tom záleží, jak dlouho s ním budeme moci bez pauzy uklízet.

 

Vysavač

K odstranění prachu, roztočů a chlupů potřebujeme především v domácnosti citlivých alergiků též  výkonný vysavač. Jen takový s alergeny pořádně zatočí. Na některých modelech je vyznačeno, že jsou navrženy a vyrobeny právě pro jejich byty.

 

Čistička vzduchu

Ovzduší v našich obydlích není často zrovna zdravé a svěží. Tento problém řeší další silný pomocník. Čistička vzduchu zadrží nejen prach, ale také alergeny vyprodukované našimi mazlíčky, pylová zrnka a spóry zákeřných plísní. Zlikvidují zkrátka i ty nejmenší částice, které by nám po vdechnutí škodily. Nejnovější přístroje mají indikátory kvality vzduchu v místnosti. Při jejím zhoršení automaticky začnou s prací.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup