Kdy je ten správný čas na refinancování hypotéky?

Refinancování hypotéky je velmi snadné a rozhodně se tohoto kroku není potřeba obávat, můžeme totiž jenom získat. V posledních letech řada bank přichází se stále výhodnějšími úrokovými sazbami u jednotlivých druhů hypotečních úvěrů, pokud tedy chcete získat výhodnější úrokovou sazbu i vy, není čas otálet. Porovnejte nabídky jednotlivých bank i nebankovních společností ještě před koncem fixace a začněte vyjednávat o podmínkách, které po refinancování nabízejí.

růst financí

Na trhu je nadbytek likvidity a není se tak čemu divit, že se banky neustále předhánějí, která přijde s lepší a výhodnější nabídkou pro své klienty. Jednotlivé nabídky bank se tak mohou diametrálně odlišovat. Nesmíme však zapomínat ani na nebankovní společnosti, které též začínají postupně přicházet s refinancování hypotéky fahd.cz a rozhodování je tak ještě o poznání komplikovanější. Pokud u jedné banky podepíšeme smlouvu na hypoteční úvěr, ještě to neznamená, že nemůžeme později odejít ke konkurenci za lepšími podmínkami. V případě, kdy jiná banka či nebankovní společnost nabídne výhodnější podmínky, lepší úrokovou sazbu nebo delší dobu splácení, stačí hypotéku zkrátka refinancovat a přejít jinam. Hlavním důvodem refinancování je ale hlavně finanční úspora. Kdy je ale vlastně čas začít o refinancování hypotéky vůbec uvažovat a mohu odejít kdykoliv?

Správný čas pro refinancování – před koncem fixace

stavba domu

Refinancování je vlastně velmi jednoduchý proces, kdy se stávající hypotéka splatí novým hypotečním úvěrem, který je zpravidla pro klienta výhodnější. Ideální čas na refinancování je tedy ve chvíli, kdy stávající či jiná banka přijde s výrazně lepšími podmínkami, které dokáží dlužníkovi ušetřit peníze. Současná doba přeje hypotékám, a proto můžete splatit předčasně úvěr kdykoliv. Nejvýhodnější je to ale v době fixace, kdy banka nemá oprávnění naúčtovat poplatky ani penále za předčasné splacení.