Každodenní běh aneb jak na to, aby vás za pár dnů neomrzel


Pokud jste s příchodem nového roku začali běhat, ať už v rámci svého novoročního předsevzetí, nebo jste chtěli tuto sportovní činnost vyzkoušet či zhubnout pár kilo, možná už se setkáváte s tím, že vámi vybraný koníček nakonec není tak úžasný, jak jste si na samém začátku mysleli. Jestliže se ale každodenních běžeckých výletů nemáte v plánu vzdát jen tak, můžete směle pokračovat ve čtení. Třeba vám následující tipy pomohou opět si k běhu najít cestu a znovu se ponořit do relaxace na oblíbených běžeckých trasách. Základním tipem pro úspěšné konání všech aktivit, které vás sice na počátku skutečně baví, později byste z jejich vykonávání ale snadno mohli vyhořet je snaha zakomponovat občas různé změny, díky kterým váš běh nebude nikdy stejný.

Žena v běhu

Ať už si tedy dopřejete jednou za čas nový kousek oblečení (zkuste mrknout třeba na povánoční silvini výprodej), pravidelně budete měnit běžecké trasy nebo zkusíte techniky běhu střídat s rychlou chůzí, chybu určitě neuděláte ani v jednom z případů. Velmi nápomocné je také uvědomit si, že na takový běh nejste sami. Jakmile totiž víte, že budete běhat společně s někým jiným, hned se vám povede lépe se do takové aktivity donutit a do celého času se více ponořit. Ke stejnému účelu můžete využít i playlist plný motivačních písní a skladeb, který vás na trase požene dál a snad alespoň částečně vás zbaví pocitu, že to nikdy nemůžete zvládnout.

Boty na běh

A pokud snad budete mít pocit, že i po vašich dlouhých snahách stále nepřichází žádné zlepšení, nebojte se! Takovým pocitem si někdy prošel každý z nás a důležité je nenechat se jím ovládnout a snažit se dál. Klidně zpomalte a soustřeďte se chvíli na něco jiného – třeba jen potřebujete chvíli času k tomu, abyste si uvědomili, jak moc vám vlastně běhání https://www.myprotein.cz/your-sport/running.list chybí. A i kdyby se tak nakonec nestalo, nezoufejte. Stále je na světě mnoho dalších aktivit, které můžete vyzkoušet!