Kameny a minerály, které léčí tělo i duši

Věříte v sílu kamenů? Kameny vznikaly a existovaly v zemi dávno předtím, než někdo přišel na to, že mají léčivou moc. Čerpaly ze země energii, a v závislosti na poloze, pak získávaly vlastnosti, na které nyní nedá mnoho lidí dopustit. Zatímco kdysi zůstávaly skryté a neobjevené, nyní si je lze objednat z pohodlí domova, vybroušené, nebo osekané tak, aby sloužily právě k účelu, jaký se nám hodí. Existuje spousta kamenů, minerálů a polodrahokamů, které se využívají k léčebným účelům, a vypsat je všechny by bylo na dlouho. Pojďme si tedy připomenout některé z nich.

zoisit

Ametyst

Asi nejznámějším léčivým kamenem je právě ametyst. Tento fialovo-bílý kámen můžete vidět ve formě šperků, dekorací jako jsou malé pyramidy, zvířata, či jiné krásné výbrusy, nebo v přírodně působících geodách. Kromě jeho krásy však lidé ocení právě účinky, kterými se může chlubit. Je totiž považován za ochranný kámen, a dokáže se vypořádat s negativními emocemi, stresem, ale i spánkovými poruchami. Stisknete-li tento kamínek v dlani, ucítíte, jak z vás vyprchává strach, a na jeho místo proudí odvaha. Dále pak rozvíjí intuici, působí pozitivně ve vztazích, a mimo jiné i na tělo. Zmírní bolesti hlavy, dýchací obtíže, žaludeční problémy, a další.

náramek

Zoisit

O něco méně známý, ale nikoliv méně krásný, je kámen zoisit, známý také jako rubín v zoisitu. Má nazelenalou barvu, protkanou pruhy černé a fialové, čímž působí skutečně zajímavě. Tento kámen pečuje o harmonii vaší duše, a vyčistí mysl od všeho negativního. Někteří lidé věří, že je právě zoisit zbavuje smůly. Je dobrý také jako detoxikant, jelikož v jeho blízkosti se tělo zbavuje toxických látek, a posiluje imunitu. Mimo jiné má zoisit schopnost přitahovat bohatství, a to jak duševní, tak i materiální.

Achát

Ačkoliv je achát velmi známým léčivým kamenem, je na něm zajímavé, že jej seženete hned v několika barvách. Nejoblíbenější je pak ve formě šperků, které mají dodávat nositeli sílu, a ochranu, tak jak ose kdysi používal v brněních bojovníků, kterým měl dodat sílu. Dále pak má achát schopnost pomoci vám s komunikací, dodat energii, u roztěkaných osob pak zklidnit mysl, a soustředit se na konkrétní úkol.