Je vhodné používat sedací vaky pro děti?

Není třeba říkat, že současná generace skutečně hodně sedí. A to platí i o dětech, které si hrají s tabletem či mobilním telefonem místo například s míčem. Proto je důležité, aby si již v mládí utvrzovaly správný styl sedu, aby se předešlo problémům s vývojem páteře.

Z tohoto důvodu je poměrně zásadní i volba sedacího nábytku. Ten může naše snažení buď podpořit, nebo kazit. Zvláště pokud se jedná o děti, měli bychom skutečně dobře vybírat.

beanbag1

Například hluboká křesla, jakkoliv jsou pohodlná, nejsou příliš vhodná pro dlouhodobé pravidelné používání. Neposkytují totiž dostatečnou oporu zádům a kříž je v nich v nepřirozeném úhlu.

Ideální jsou tedy například kancelářské židle, které mají nastavitelné opěradlo pro záda i opěrky pro ruce. Kvalitní výrobky totiž samy podporují správný styl sezení a pomáhají i naší páteři. Proto se hodí jak pro mladé, tak pro starší lidi.

beanbag2

V poslední době se začínají do módy dostávat i sedací vaky. Jsou neformální, tvarovatelné, snadno přenosné a díky široké škále barev zapadnou prakticky do každého prostoru. Navíc na nich lze sedět či téměř ležet v jakékoliv poloze, která se nám zamane.

Nevýhodou samozřejmě je, že jsme nízko u země. Za normálních okolností to problém není, avšak v případě, že něco děláme u stolu, musíme vzít zavděk klasickou židlí. Otázkou je, zda jsou tyto sedací vaky pro děti vhodné. Koneckonců, jejich páteř, stejně jako návyky, se stále ještě vyvíjí.

A odpověď zní, že nikoliv. Jelikož tento výrobek podporuje nejrůznější zkroucené polohy, není pro vyvíjející se dětská záda vhodný. Jejich dlouhodobé pravidelné používání může mít za následek problémy s páteří, případně ve vážném případě až skoliózu. A to samozřejmě žádný rodič nechce.

Samozřejmě není nic špatného, když je použijí jednou za čas, například při hře s kamarády. Ale jejich denní používání rozhodně není doporučeno. Na tom se shoduje většina ortopedů.

Jaký způsob zvolíte, závisí tedy rozhodně na vás. Jen zvažte všechny následky, než se definitivně rozhodnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup