Je americká nebankovní hypotéka vhodná pro náš trh?

Není pochyb o tom, že mít vlastní dům či byt je snem mnoha mladých lidí. Avšak ceny nemovitostí jsou tak vysoké, že jen málokomu se splní. Tedy pokud jim rodiče již od mala pro tento účel nešetřili peníze, ať již do kasičky nebo prostřednictvím některého z mnoha stavebních spoření.

Je však třeba říci, že i pro ty, jimž rodiče nešetřili, existuje řešení. Tím je hypotéka, tedy účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci dané, předem vybrané nemovitosti. Jistě, jako všechny půjčky je v konečném důsledku pro dlužníka nevýhodná, avšak pro mnoho lidí je to jediný způsob, jak si opatřit vysněnou nemovitost.

hypoteka6

Faktem však je, že hypoték existuje mnoho typů, které se liší především výší úroků a jiných poplatků a také tím, za jakých podmínek jsou tyto peníze poskytnuty. Jedním z těch, které se na našem trhu objevily teprve nedávno, je i americká nebankovní hypotéka.

Jak již název napovídá, je poskytována pouze nebankovními subjekty, tedy firmami, které se specializují na poskytování nejrůznějších druhů půjček, včetně hypoték. Je to proto, že zde není třeba ručitel. Ručí se danou nemovitostí, která je, až do plného splacení celé částky, včetně veškerých úroků a poplatků, majitelem firmy, která peníze poskytla. A je jasné, že tyto podmínky by banka dát ze zřejmých důvodů nemohla.

hypoteka4

Tento typ k nám přišel ze Spojených států Amerických, kde se jedná o naprosto běžnou metodu financování bydlení. Jak si ale vede v naší republice? Má vůbec šanci se prosadit?

Popravdě řečeno, má. Je sice fakt, že zatím si teprve hledá své místo na trhu, a mezi lidmi není příliš známý, své zákazníky si přesto nachází. Jsou to hlavně lidé, kteří nechtějí nebo nemohou nikoho požádat, aby jim dělali ručitele. A je pravdou, že je spousta lidí, kteří se stydí o tuto službu žádat, nebo nechtějí zatahovat své příbuzné a známé do svých finančních transakcí.

Ať tak či tak, klientelu má a věřím, že dále poroste. Rozhodně se na našem trhu neztratí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup