Jakou zvolit brigádu?

Jaké jsou nejoblíbenější brigády a jaké jsou nejvhodnější pro studenty, matky na rodičovské dovolené nebo seniory a kde takovou brigádu hledat?

V první řadě se podíváme na nevhodnější prostor pro hledání brigády. Existuje celá řada způsobů, jak si nějakou práci můžete najít. Asi nejznámější jsou skrze kamarády a známe, prostřednictvím letáků, nebo nástěnek. Nicméně současný trend velí jasně – hledejte na internetu. Najdete zde největší výběr a určitě si vybere každý. Zkoušeli jste brigády Brno Hitprace.cz? Jedná se o novodobý portál, který vám s výběrem brigády přímo pro vás pomůže!

brigáda z domova

Pokud přemýšlíte, které brigáda je právě pro vás tou pravou, odpovězte si v první řadě na otázku, kolik času jste měsíčně ochotni brigáda obětovat? Chcete odpracovat ně několik hodin týdně, několik desítek, nebo klidně i více než sto hodin měsíčně? Tento parametr je opravdu rozhodující.

Druhým rozhodujícím faktorem je pracovní doba. Chcete chodit na ranní, odpolední, nebo noční směny? Nevadí vám pracovat víc jak osm hodin? Nevadí vám pracovat o víkendu? Můžete odpracovat celou směnu v kuse?

brigáda na poli

Dalším aspektem je vzdálenost od domova. Chcete pracovat přímo z domu, protože máte čas, jen když vám spí miminko? Můžete dojíždět hromadnou dopravou i několik desítek kilometrů nebo chcete práci jen ulici od vás? Možností je opravdu hodně! Nicméně s dopravou na místo musíte počítat ještě před tím, než svůj životopis odešlete. Holt jedná se o velmi důležitou věc a nikdo nechce půlku své výplaty dát na benzín, měsíční jízdenku nebo jiný způsob dojíždění – a ani nikdo nechce hodinu čekat na navazující spoj.

Jakmile si odpovíte na všechny tyto otázky, začne se vám seznam vhodných brigád právě pro vás rýsovat podstatně rychleji. Některé práce vám ze seznamu vypadnou, jiné naopak přibydou. No a následně se stačí už jen rozhodnout! Tak hurá do toho!