Jaké výhody nabízí svým klientům nebankovní hypotéka

Pokud si chceme vzít hypotéku, je nutné dobře zvolit jejího poskytovatele. Dnes máme naštěstí na výběr z mnoha bankovních i nebankovních společností, přičemž každá z nich má jiné podmínky a nabízí trochu jiné služby.

Je však pravdou, že některé z nich jsou populárnější než jiné. Typickým příkladem může být nebankovní hypotéka https://www.americkahypoteka.cz/nebankovni-hypoteka/. Ta je, jak již název napovídá, poskytována právě nebankovním subjektem. A ačkoliv v naprosté většině lidí banky vzbuzují podstatně větší důvěru, získávají si i tyto stále více příznivců.

předávání klíčů od domu

Je pravdou, že špatné jméno těmto společnostem vytvořily firmy, které de facto okrádají své klienty a jejichž případy byly značně medializovány. Není samozřejmě pochyb o tom, že u některých z nich je tato špatná pověst zasloužená, avšak většina z nich jsou normální firmy, které se svými klienty jednají relativně férově.

Je ovšem dobré se ptát, jakým způsobem překonávají onu nedůvěru, kterou k nim lidé mají a svůj špatný mediální obraz. Mají k tomu hned několik prostředků.

splácení hypotéky

Jedním z těch nejdůležitějších je možnost vytvořit takové podmínky, které banka nemá. Jedná se zejména o fakt, že tyto hypotéky mohou být podstatně dostupnější pro širší škálu lidí. Dobrým příkladem jsou například ty bez dokládání příjmu či bez registru.

Díky tomu na vlastní bydlení dosáhne mnohem větší množství lidí, a není pochyb o tom, že v současné době je vlastní dům či byt velmi dobrou investicí. Je totiž velmi pravděpodobné, že ceny nemovitostí ještě porostou, stejně jako ceny všech ostatních produktů. Proto bychom neměli takovou příležitost nechat proklouznout, pokud se nám naskytne.

Samozřejmě je nutné si nastavit splátky tak, aby nám neudělaly příliš velkou díru do rozpočtu. Avšak i když to znamená zadlužení na deset či více let, rozhodně se v naprosté většině případů vyplatí. A to platí i u nebankovních hypoték.