Jaká je společnost

Všechno má svá pravidla, a to platí i o společnosti. Není člověk, aby nepatři do nějaké společnosti. A že jich je. Myslím, že se nedají ani spočítat, protože společnost se dá nazývat všechno. Pamatujete, když vám někdo třeba řekl, že je z dobré společnosti? To vám ani nemusím psát, co to znamená. Toto spojení jistě znáte. A věřím, že každý by chtěl být z dobré společnosti. Ovšem někdy to tak není. Někdy jsou rodiny, které se vymykají společenskému chování. A bohužel takových dost znám. A ještě horší je případ, když je někdo z rodiny úplně jiný. Znám jeden případ, který je tak zajímavý, že se o něm u nás mluví dodnes. Pamatuji si jednu rodinu, která byla opravdu hodně sociálně slabá.

Ve společnosti psů je mi skvěle.

Je ale paradox, že ani jeden člen nechtěl pracovat a raději byli všichni na dávkách od sociálního úřadu. A když se jim chtělo, tak občas něco ukradli a bylo to. Jen jedna dívenka taková nebyla. Dodnes nikdo tomu nerozumí, když dívka měla od malička takto hrozný vzor, tak proč ona chtěla být jiná? Jako jediná taky nakonec vystudovala střední školu, zatímco jiné členové její rodiny měli sotva základní vzdělání.

V dobré společnosti je to skvělé.

Jak vidíte, tak i taková společnost existuje. Něco se vymyká kontrole, ale někdy je to ku prospěchu, jako například tady v mém příklad, který se ale opravdu stal. Jak dívka rostla, tak se provdala za hodného muže a mají spolu dvě děti, které jsou velmi úspěšné. A když se u štěstí jejich rodiny dozvěděla její rodina, tak se k ní ihned hlásili. Naštěstí ale ona nikoho znát už nechtěla a žije si svůj život. Je řádně zaměstnaná a má se velmi dobře. Na svou starou rodinu zapomněla a myslím, že dělá dobře. Je skvělé, že ona se dala na jinou dráhu a je v lepší společnosti. Tady jde vidět, že i hříčky přírody existují. Já, abych řekla něco o sobě, tak jsem ve společnosti, která mi je nejblíže. Jsme nejraději ve společnosti mé rodiny a nikdy bych to neměnila. Jsem velmi šťastná, že moje rodina je úžasná a jsme tak i vlastně jako nejlepší kamarádi.