Jak uspořádat tu nejlepší narozeninovou oslavu

Aby se oslava vydařila je dobré mít vše naplánované dostatečně v předstihu. Koukněte se na náš seznam, co vše promyslet a nachystat.

Téma

Společně s oslavencem vyberte téma oslavy. Pro kluky to může být například pirátská či loupežnická a pro holky princeznovská nebo Ledové království. Podle vybraného tématu pak budete ladit výzdobu, vzhled pozvánek a dortu.

oslava

Pozvánky a termín

Počítejte s tím, že nikdy se nebude daný termín hodit úplně všem. Ale promyslete, jaký den bude nejvhodnější. Přes týden mají děti školku, školu a kroužky. A o víkendech zase mohou někteří odjíždět na chatu. 

Tip: starší děti si mohou pozvánky vytvořit samy a společně je pak můžete roznést kamarádům nebo zaslat poštou. Vše alespoň měsíc dopředu.

Na pozvánce by nemělo chybět kromě jména dítěte, místa konání oslavy, dne a času také vaše telefonní číslo kvůli potvrzení účasti.

Občerstvení

Dobré jídlo a pití je základ každé oslavy. Na stole mějte přichystané nakrájené čerstvé ovoce, na hranolky nakrájenou zeleninu s pažitkovou pomazánkou, mini pizzy, sýrové šneky, tousty se šunkou a sýrem a mini kuřecí řízečky. Vedle nešlápnete ani s křupkami a sušenkovými lízátky.

Tip: občerstvení mějte nachystané i pro dospělé

dort

Hry a zábava

Spoléhat na to, že se děti zabaví po celou dobu oslavy není úplně vhodné. Proto mějte vymyšlené různé hry a zábavu, kterou budete prokládat volnou zábavou. Za splněné úkoly můžete také nachystat malé ceny a odměny. Děti budou nadšené, že si z oslavy něco odnesou domů. 

Co se bude líbit:

  • barvy na obličej – děti se díky tomu budou cítit výjimečně a slavnostně
  • modelování balónků – umí někdo z dospělých modelovat balónky? Stačí pár základních zvířátek
  • diskotéka – nachystejte stroboskopové žárovky a do reproduktoru pusťte dětské disko hity. Vytvoříte tak skvělou taneční atmosféru
  • kouzelník – na dětské publikum umí udělat opravdu dojem. Ty zamyšlené pohledy, kde se vzal pod kapesníkem malý králíček

Výzdoba a dort

Dejte si záležet s výzdobou. Děti milují balónky, girlandy, krepáky, tématické talířky a brčka. Dopředu si také promyslete, zda narozeninový dort budete sama péct (doporučujeme si ho vyzkoušet dopředu, ať v den D neřešíte zdrclý krém a padající polevu) nebo ho objednáte a budete to mít bez starostí. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup