Jak se starat o vířivku a vodu v ní? Stačí chvilka nepozornosti a vodu můžete vylít!

Máte doma nebo na své zahradě vířivku? Pak se o ni nezapomeňte také starat. Voda ve vířivce se musí čistit, péči ale potřebuje i samotná vířivka.

Jak se starat o vířivku a vodu v ní? Stačí chvilka nepozornosti a vodu můžete vylít!

Péče o vířivku a vodu, kterou v ní máme, je stejně důležitá, jako když máme na zahradě bazén. Co se týče čištění vody v bazénu a vířivce, postup je v podstatě stejný, jen se musí používat zcela jiná chemie. Ale i samotná vířivka potřebuje péči a pravidelnou údržbu, která se musí provádět správně. Ani zbrusu nová vířivka nevydrží fungovat na sto procent dlouho. K radostem z koupání proto patří i starosti s péčí o vodu i celou vířivku. Jak na to a na co se nesmí zapomínat?

pexels-photo-1028379

Nikdo nechce mít zelenou vodu!

Stejně tak jako voda v bazénu, i voda ve vířivce může zezelenat. Když se tak stane, je to známka toho, že se do vody nastěhovaly organismy, se kterými se jistě koupat nikdo nechce, navíc řasy se rychle usazují, povrch vířivky pak nejen klouže, ale je potažen i zeleným filmem a celá voda se brzy znečistí. Stát se to může celkem snadno, stačí párkrát vynechat čištění vody, i když tak jedete jen na krátkou dovolenou, požádejte někoho, aby se vám o vířivku postaral, nebo se snažte zajistit vodu, jak jen je to možné. Pomáhá i zakrytí povrchu vody plachtou. Dnešní chemie si ale umí poradit i se řasami, nezapomeňte jen na to, že do vody ve vířivce patří úplně jiná chemie, než do bazénové vody. Rozdíl je tu v teplotě vody, která se výrazně liší.

pexels-photo-8449824

Pravidelná údržba i oprava

Kromě péče o vodu, ale nezapomínejte i na údržbu, samotná vířivka se musí také čistit, důležitý je zejména filtr a celá technika. Je dobré si na to najít čas, když se voda ve vířivce vypustí. Někdy se může stát, že zanesený filtr způsobí potíže a je potřeba vířivku i opravit. Oprava vířivek http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/ by ale měla být vždy prováděna pouze na profesionální úrovni, pokud se tedy něco pokazí, neváhejte se obrátit na odbornou firmu, která se tím zabývá.

Jen díky pravidelné péči a údržbě se můžete spolehnout na to, že vaše vířivka bude mít dlouhou životnost. Proto nic nezanedbávejte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup