Jak maximalizovat výkon baterie v mobilním telefonu

Dnes má prakticky každý z nás vlastní mobilní telefon, přičemž nové modely jsou uváděny na trh prakticky neustále. Každý z nich má nové, lepší funkce, což rozhodně většina z nás ocení. Problém je v tom, že čím více možností mají, tím jsou také energeticky náročnější. A to značně souvisí s výdrží baterie.

 

Pro většinu z nás je zásadní, aby nám telefon vydržel nabitý co nejdéle. V moderních přístrojích, zejména při pravidelném používání, tomu tak bohužel není. Mnohdy jej musíme nabíjet prakticky každý den. Je tedy přirozené, že se mnoho lidí zajímá o to, zda je možné výdrž baterie nějakým způsobem prodloužit. A skutečně, několik možností tu je.

 

hraní her na mobilu je na baterii náročné

 

Tou první a zdaleka nejúčinnější je takzvané naformátování baterie. To se provádí tak, že telefon necháte úplně vybít, a až poté jej dáte do nabíječky. Tím baterie získá plnou kapacitu a vydrží vám tak déle.

 

Dobrá, co když se ale nejedná o nový přístroj? Zde pomůže rozumné nabíjení. Jednoduše řečeno, neměli byste mobil nechávat v nabíječce déle, než je nezbytně nutné. Nechat jej tedy nabíjet například přes noc není ten nejlepší nápad. Poškozují se tím totiž obvody v baterii, čímž se snižuje její výdrž.

 

mobilní telefon s nabíječkou

 

Samozřejmě zdaleka nejúčinnější je používat váš telefon pouze minimálně, avšak to pro mnoho z nás není příliš lákavé. Koneckonců, máme jej proto, abychom jej využívali, ne? Přesto, pokud víte, že nebudete mít po delší dobu přístup k nabíječce, je dobré vaši činnost na něm omezit.

 

To vše vám pomůže udržet jej déle v nabitém stavu. Je však potřeba počítat s tím, že baterie bude v průběhu času svůj výkon snižovat, a tedy i svou výdrž. Po roce či dvou tedy i při nejlepší péči budete muset nabíjet častěji. Jedná se o úmyslnou vadu, která má uživatele donutit koupit si po určité době nový telefon.

 

I přesto se rozhodně vyplatí se o něj starat. Jeho výdrž se tak značně prodlouží, což je rozhodně velké plus.