Důvody, díky kterým vám banka neposkytne úvěr

Nikdy nevíme, kdy se zrovna my můžeme shodou okolností dostat do tíživé finanční situace. Neschopnost splácet zvláště v této těžké době musí trápit spoustu lidí. Jenže i když by banky v této chvíli měly stát po našem boku, ne vždy se na ně můžeme spolehnout. Pokud vám banka zamítla žádost o úvěr, důvodů může být hned několik. Nestabilní příjem, negativní záznam v registru dlužníků nebo špatná bonita klienta…to vše jsou faktory, které ovlivní, zda půjčku získáte.

klíče od domu

Po novele o spotřebitelském zákoně přibilo mnoho nebankovních společností, které nabízí zajímavé úvěrové produkty. Americká hypotéka bez registru, rychlé půjčky do pár minut často dokáží zamotat hlavu řadě důvěřivců. Na trhu je ale přebytek likvidity a tak se bankovní domy, společně s nebankovními společnostmi předhání v nabídkách a doslova bojují o každého klienta. Ovšem zákon o spotřebitelském úvěru je nekompromisní a striktně nařizuje, kdo na půjčku může dosáhnout a kdo odejde domů s nepořízenou. I když se na první pohled může zdát tento zákon diskriminující, má chránit právě samotné žadatele.

Pracovní smlouva na dobu neurčitou

růst financí

Pravidelný příjem je pro banku klíčový faktor pro získání jakéhokoliv úvěru. Abyste měli úvěr z čeho splácet, potřebujete pravidelný příjem. Ideální je, pokud disponujete pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Postačí samozřejmě i pracovní smlouva na dobu určitou, v takovém případě je však nutné, aby byl úvěr splacen ještě před koncem pracovní smlouvy. V případě, kdy je žadatel ve zkušební nebo výpovědní lhůtě, banka se dále žádostí zabývat nebude a úvěr zamítne.

Záznamy v registrech dlužníků

Určitě není potřeba připomínat, že naše platební morálka je zaznamenávána do registrů dlužníků. Pokud jste se někdy v minulosti ocitli v situaci, kdy nebylo možné dostát vašim závazkům, s největší pravděpodobností se můžete později potýkat s negativním záznamem právě v registru dlužníků.