Co vše je zahrnuto v cestovním pojištění


O různých druzích pojištění jsme slyšeli asi všichni. Podle reklam je máme brát jako záruky toho, že se nám ani našemu majetku nic nestane. To však není tak docela pravda – ve skutečnosti slouží k tomu, abychom nepřišli díky neštěstí o peníze, například tím, že nám pomohou s náhradou škody.

Jedním z těchto typů je i cestovní pojištění. To je určeno pro ty, kteří cestují do zahraničí. V jiných zemích totiž často platí jiné zákony a také jiná pravidla zdravotní péče. Rozhodně tedy není na škodu se podívat, co vše je v něm zahrnuto.

znázornění cestovního pojištění

V první řadě je to úhrada nákladů u lékaře. Jistě, každý z nás si platí zdravotní pojištění, avšak to platí pouze v české republice. Pokud budeme muset k lékaři v zahraničí, budeme si muset ošetření zaplatit. A to nemusí být zrovna levná záležitost, zvláště pokud se bude jednat o složitější nebo náročnější zákrok. Rozhodně se tedy vyplatí být takto pojištěn.

Dalším bonusem, který je zde garantován, je v případě převozu k lékaři či do nemocnice přítomnost překladatele. Díky ní se nebudete muset s doktorem dorozumívat „pantomimou“, pokud nebudete znát místní jazyk. To samé platí při případných jednáních na úřadech.

i v zahraničí nás může potkat úraz

Velmi užitečná je také případná náhrada škody. Nehoda nikdy nespí, a nevíme, zda se nám náhodou nepodaří poškodit nějaké hotelové zařízení. V takovém případě po nás budou chtít z pochopitelných důvodů plnou náhradu. A je to jedna z věcí, o které se může pojištění postarat. Častým problémem je také ztráta zavazadel, zejména při letecké přepravě. I zde nám může pojištění pomoci. V takovém případě nám totiž nahradí jejich ztrátu, včetně všech věcí, které jsme měli uvnitř. Díky tomu nepřijdeme o svůj majetek.

Je tedy jasné, že se jedná o poměrně užitečné pojištění, zvláště pokud jezdíte do zahraničí častěji, případně pokud se zde věnujete nějakým rizikovějším aktivitám. Pak jej nelze než doporučit.