Co jsou to schodiště kombinovaná

Po schodech chodí každý z nás. Používáme je denně, a to jak doma, tak v práci či ve škole. Staly se tak běžnou součástí našich životů, že jim prakticky již ani nevěnujeme pozornost. A je to jen pochopitelné, zvlášť když si uvědomíme, že si během prvních let našeho života vytvoříme svalovou paměť, která nám s jejich překonáváním pomáhá. Díky ní se ani na jejich překonávání nemusíme soustředit.

Je tedy jen pochopitelné, že si ani neuvědomujeme, z jaké široké škály materiálů mohou být vyrobeny. Máme zde například klasický beton, který je dnes v podstatě nejpoužívanější, ale také dřevo, kov, ale dokonce i sklo či kámen. Méně obvyklé, avšak také používané, jsou pak schodiště kombinovaná kmkdesign.cz.

schodiste1

Ta se, jak již název napovídá, skládají z více materiálů. Obvyklá je například kombinace betonu a dřeva, kdy spodní část je z betonu, horní pak dřevěná. Cílem je dosáhnout klasického vzhledu, který přináší dřevo, a zároveň pevnosti a stability betonu.

Jsou však pochopitelně možné i jiné varianty. Na veřejných místech, zvláště těch ultra-moderních, můžeme najít kombinaci kovu a skla. Jednoduše řečeno, jedná se o skleněné desky, upevněné na kovové konstrukci. Ty se používají, pokud chceme umožnit lidem naprostý rozhled.

schodiste2

Při výběru materiálů, nejen u kombinovaných schodišť, je však samozřejmě nutné zvážit několik věcí. Tou první je pak umístění. Budou tyto schody uvnitř, nebo venku, kde budou vystaveny vlivu počasí? Kolik lidí předpokládáme, že po nich bude chodit?

Dále je také potřeba vzít v úvahu, jaký vlastně máme účel. Samozřejmě, tím hlavním je umožnit lidem pohodlný přechod mezi jednotlivými podlažími. Avšak faktem je, že by typ schodiště měl vhodně doplňovat daný prostor. Pokud máme například ultra-moderní stavbu, nejspíše se tam nebude hodit klasické dřevěné schodiště. A naopak, ve starším domě asi nebudeme mít kovové schody.

Je tedy vidět, že je potřeba při výběru zvážit docela dost věcí. Ale věřte, že se to nakonec vyplatí.