Chytrý telefon

Poslední dobou stále slýchám, jestli je mobil vhodný pro děti. Já vůbec nevím proč, ale myslím si, že mobil pro děti vůbec není špatný. Já si jenom představuji ten fakt, co by se dělo, kdyby třeba v padesátých letech minulého století byl mobil lehce dostupný a úplně normální. Tak je přeci nad slunce jasné, že v té době by měl mobil taky každý. Tak ať se někdo nediví, že v dnešní době má mobil každý a děti po něm touží. A ještě není nic horšího, než když všechny děti v partě mají mobil a nějaké jedno dítě ho nemá.

Mobil je důležitý.

Já znám jeden takový případ a je docela smutný. Protože ve vedlejší ulici byly děti. Všechny měly mobil až na jednoho chlapečka. A musím vám říct, že mě toho chlapečka bylo docela líto. Chudák chlapeček tam jenom seděl a koukal do země anebo na ostatní děti. Protože ostatní děti si prohlížely svoje fotky na mobilech anebo hrály nějaké hry. Já vím, že je špatné to, že si děti raději nehrají nějaké pohybové aktivity. To sice chápu.

Používám mobilní aplikace.

Nemusí pořád přeci sedět na mobilu. Ale je přeci smutné, když kvůli mobilu je jedno dítě utlačováno. Proto si myslím, že každé dítě by mělo mít mobil. Doba a technika jde samozřejmě dopředu. A pokud jde doba dopředu, tak to znamená, že přeci nebudeme nikoho opožďovat jenom kvůli tomu, že dítě mobil nemá mít. Já si tohle vůbec není sny. Podle mého názoru má mít mobil úplně každý, když ho tedy chce. Nebo vy si myslíte opak? Proč by podle vás třeba dítě nemělo mít mobilní telefon? Protože například můj syn se právě díky mobilu naučil anglicky a taky umí skvěle abecedu. A těch básniček, co díky mobilu umí. Jsem na to opravdu pyšná. Syn má pět let a vlastní chytrý mobil. Takže si spolu voláme nebo posíláme obrázky. Já osobně si myslím, že mobil je velmi praktická věc, která lidem opravdu hodně usnadňuje život. Například já už bych bez mobilu nemohla být.