Bydlení nemusí mít pouze tradiční formu

Vzhledem k tomu, že ceny obytných nemovitostí neustále rostou, zvláště pak ve větších městech, je pro mnoho nejen mladých lidí složité najít si něco, co si mohou koupit a zároveň se kvůli tomu ne za adlužit na půlku životy. V některých krajích je problém koupit si i poměrně malý byt v paneláku, natož pak v činžovním domě. Peníze na stromech nerostou, a tak je potřeba hledat jinde. Možností sice není mnoho, ale i přesto existují. V případě, že se vám nechce si brát hypotéku na dlouhá desetiletí, ale zároveň se vám nelíbí představa nejistoty v podnájmu, můžete si vybrat i poměrně zajímavou alternativu.
Pojízdný domov
Mobilní domy nejsou většinovým obyvatelstvem brány jako vhodné bydlení, zvláště pak pro rodinu, ale dříve nebo později Češi přijdou na to, že jde o pěkné bydlení za pěkné peníze. Navíc to není obydlí pro chudáky, jak si někdo může myslet, ale o docela slušně zařízené prostory, které se dají obývat všech dvanáct měsíců v roce.
Bydlení na kolech

Nábytek si pořizovat nemusíte

Hodně mladých lidí nemá příliš mnoho věcí, a tak si svá obydlí musí většinou zařizovat znovu od píky. To je poměrně nepraktické, ovšem to není ta největší závada. Hlavně se jedná o dost drahou záležitost, jelikož musíte koupit nejen alespoň základní nábytek typu postel a pohovka, ale rovněž budete ke svému životu potřebovat i mnohé elektrospotřebiče, třeba mikrovlnnou troubu. V případě, že se rozhodnete pořídit si moderní verzi mobilního domu, nemusíte si nic z toho, co bylo na předchozích řádcích kupovat. Vše je již na místě a samozřejmě i součástí ceny.

Nemusíte mít stavební parcelu

Problémy byste neměli mít ani s výběrem pozemku, který nemusí být stavební parcelou. I když jsou mobilní domy plnohodnotným bydlením, nejsou brány českým státem jako stavba, což v mnoha ohledech ulehčuje situaci. Běhání po stavebním úřadě si tak příliš mnoho neužijete. To samozřejmě není negativum, ale klad. Mimo to, stavební parcely stojí více než pozemky, na kterých není možné stavět.