Betonové ploty

Pokud budete zřizovat nový, anebo rekonstruovat starý plot, dobře si promyslete, jaký materiál byste na něj měli nebo chtěli použít. Dřevo, kov, plast, anebo beton? Chcete materiál kvalitní a odolný, s dlouhou životností, a ještě přitom ochránit svůj majetek před zraky zvědavců a možná i před případnými nenechavci? Zabrání i vstupu zvěře na pozemek.

Starý betonový plot

Beton je beton https:/www.montazmpc.cz/l/beton-je-beton/, a právě ten bychom k uvedeným účelům mohli doporučit, neboť je, mimo jiné, v posledních letech trendem při výstavbě betonových plotů. Vystavět se dá za pár dní a vydrží věčně. Navíc je téměř bezúdržbový. Z výroby obdržíte betonové bloky, na které můžete – buď hned, anebo časem – použít povrchové nátěry, které vytvoří snadno omyvatelný povlak; k mytí můžete použít například vysokotlaký čistič. Nátěrem se zabrání změnám barevnosti, které se přirozeně projevují u staršího betonu vlivem počasí, a to většinou ve formě skvrn.

Betonové ploty jsou bezpečné a zajišťují ochranu soukromí. Lze je také kombinovat s jinými materiály, kupříkladu se dřevem. Získáte tak stylové oplocení svého pozemku.

Také beton!

Výstavba betonového plotu

V první řadě musí stavebník připravit kvalitní pevné základy a ukotvit v nich plotové betonové sloupky. Vybraný dodavatel vám doručí hotové betonové desky, které ve výrobě vznikají litím do forem. Na výběr je mnoho různých rozměrů. Jednotlivé desky je pak nutno nasouvat mezi připravené plotové sloupky, do výšky, pro kterou jste se rozhodli. Je vhodné desky i vyspárovat, neboť se tak zamezí profukování plotem, a navíc budou desky dokonale ukotveny. Plot si můžete vystavět svépomocí, anebo se obrátit na odborníky. Zpravidla tyto odborné služby poskytují přímo dodavatelé betonových dílců. Provedou demontáž stávajícího oplocení, nainstalují betonové desky, vytmelí spáry, provedou montáž vjezdové brány i vstupní branky, a provádějí i výkopové práce.