Baskicko je regionem s nevšední vůní, Biskajský záliv se vám zalíbí

Vydat se někam, kde jste ještě nebyli? Procestovali jste už většinu středomořského světa a nevíte, kam na dovolenou? Inspiraci možná najdete právě u Basků, tak trochu tajemného národa žijícího na pomezí Francie a Španělska. Malý a hrdý, s velkým dědictvím už od dob antických. Pokud si chcete dopřát procházku vinicemi, které mají světovou pověst a ochutnat netradiční kuchyni, jste srdečně zváni na severovýchod země koridy. Na programu například bude i moderní umění, na které narazíte v největším městě regionu.

baskicko

Čeká vás procházka příjemnou zelení

Nabízí se hned několik zajímavých destinací a chybět nebude ani příjemné odpoledne v mořských vlnách nebo siesta na městské pláži. Baskicko má připraveno pro každého něco, velkým plus je téměř panenská příroda. Pro turisty, kteří mají rádi horské výšlapy a umí si užít čistý vzduch nebo vychutnat sklenku červeného, je to skutečný ideál. Pokud jste někdy slyšeli o oblasti La Rioja, ta zčásti zasahuje právě k Baskům. Možná vám jejich svět připomene i Vysočinu díky svým zeleným lesům a kopcům, kam až jen oko dohlédne. Když se řekne Španělsko, většině lidí jako první dozajista vytane na paměti Barcelona, Madrid, Toledo a Granada, ale je jasné, že severovýchod má také své zajímavé kouzlo.

bilbao

Výlet, při kterém poznáte Bilbao, je určen nejen fanouškům gotiky, ale i těm, kdo mají v oblibě třeba slavného malíře Pabla Picassa. Už celou generaci tady totiž najdete Guggenheimovo muzeum, stavbu to vpravdě futuristickou, kde se ukrývají i díla Warhola či de Kooninga. Velmi atraktivní je ale také baskická metropole, která nese název Vitoria (místní říkají Gasteiz) a zapomínat bychom určitě neměli na San Sebastian (aneb Donastia), kde si užijete spoustu špičkových restaurací a městské pláže, což je ideální hlavně pro výletníky s dětmi. Pláž La Concha má prvotřídní reputaci už dlouhá léta a záliv, jenž ji omývá, je báječným tématem pro relaxaci. Necháte se zlákat baskickým prostředím?